Dzień Dziecka na Perseusza (CMigrator copy 1)

Już od godziny 15:00, na placu przy ulicy Perseusza 13 zbierały się dzieci chętne do wzięcia udziału w przygotowanych grach i zabawach, a z każdą minutą przybywało ich coraz więcej.. W rozmowach z głogowianami nierzadko pojawia się wątek o tym, że w Głogowie nic się nie dzieje. A jak już się dzieje, to przeważnie nic godnego uwagi. Przecież, z tego, co sobie przypominam, tym malkontentom, co to wiecznie kręcą nosem, jak jest nudno i nie bardzo, rączek i nóżek jeszcze nie obcięło (czego z resztą nie życzę). Więc jeśli narzekać to konstruktywnie. Na szczęście jest jeszcze parę osób, które potrafią stawić czoła wyzwaniu i zagrać na nosie Polaczkowi – marudzie, i to bez pomocy włodarzy miasta.

Dobrym przykładem działania takich osób byli organizatorzy obchodów Dnia Dziecka, które odbyły się na placu przed siedzibą Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej i Artystycznej MAYDAY oraz przed budynkiem nie mniej znanego głogowianom Stowarzyszenia SZANSA. Obie organizacje pozarządowe wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie A JUTRO?, Fundacją Lokalnych Inicjatyw Społecznych, Głogowskim Stowarzyszeniem Chorych na Stwardnienie Rozsiane i niezliczoną rzeszą wolontariuszy, zakasały rękawy i przyrządziły dziecięce święto w zabawowym sosie. Już od godziny 15:00, na placu przy ulicy Perseusza 13 zbierały się dzieci chętne do wzięcia udziału w przygotowanych grach i zabawach, a z każdą minutą przybywało ich coraz więcej. Na każdym skrawku parkingu, wyłączonego na ten dzień z ruchu samochodowego, coś się działo. Organizatorzy udostępnili do użytku dzieci trampolinę, dmuchane zabawki. Chętni mogli skonfrontować swoją celność z umiejętnościami piłkarzy ręcznych SPR Głogów. Fanów piłki kopanej uszczęśliwiono nieco większą wersją popularnych “piłkarzyków”. Nie zabrakło kącika gier planszowych dla maluchów i nie tylko. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też bańki mydlane w rozmiarze XXL oraz konkursy z nagrodami, co chyba nie dziwi.

Wystarczyło spojrzeć na uśmiechnięte buzie by ocenić, że dzieci bawiły się co najmniej dobrze, i zaliczą Dzień Dziecka na Perseusza do udanych, a Ci trochę starsi mieszkańcy Głogowa będą przejawiać odrobinę więcej inicjatywy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Wyjazdowa sesja w powiecie

W najbliższą środę (12 czerwca) o godzinie 16.00 odbędzie się sesja Rady Powiatu. Nie będzie to jednak taka zwykła sesja, bo radni powiatowi zamiast obradować w Starostwie Powiatowym będą to robić w Świetlicy Wiejskiej w Nielubi (budynek Gminnej Biblioteki Publicznej). Radni powiatowi głównie będą rozmawiać na temat budżetu. Przedstawione zostanie też sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Głogowskiego za 2012 rok.

Tydzień Wiedzy o Narkotykach

12 października rozpocznie się w Głogowie Tydzień Wiedzy o Narkotykach. Przez 5 dni socjoterapeuci, streetworkerzy, pedagodzy będą z młodzieżą rozmawiać na temat konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych. W ramach akcji zaplanowano także koncert profilaktyczny w wykonaniu Gabriela Fleszara.

Wybrano wykonawcę. Nowe rondo jeszcze w tym roku

Wyłoniono już wykonawcę ronda na Osiedlu Piastów Śląskich. Umowa zostanie podpisana w pierwszej dekadzie sierpnia. Nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego powstanie jeszcze w tym roku.

Głogów: dilerka narkotyków zatrzymana

928 porcji amfetaminy oraz 2830 porcji marihuany znaleźli głogowscy policjanci w mieszkaniu 33-letniej głogowianki. Zabezpieczono również przedmioty służące do dystrybucji narkotyków. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Grozi jej kara 10 lat pozbawienia wolności.