Spotkanie rowerzystki z mercedesem

Wczoraj około godziny 19 na osiedlu Piastów Śląskich doszło do wypadku, w którym poszkodowana została czternastoletnia mieszkanka Głogowa.

Dziewczyna jadąc ulicą Budziszyńską w kierunku ulicy Królowej Jadwigi na skrzyżowaniu wyjechała rowerem wprost pod koła mercedesa. W wyniku zderzenia doznała wstrząśnienia mózgu. Ma też różne potłuczenia kończyn i klatki piersiowej. Na miejsc e przyjechało pogotowie, które zabrało nastolatkę do szpitala gdzie będzie przebywała powyżej siedmiu dni. Oznacza to, że zdarzenie zostanie zakwalifikowane, jako wypadek drogowy i znajdzie swój finał przed sądem.

48- letni kierowca mercedesa był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że to czternastolatka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu mercedesowi. Nie wyklucza jednak winy kierowcy. Trwają dalsze ustalenia przebiegu wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.