Oferta edukacyjna Muzeum

Lekcja, czyli siedzenie w klasie, w ławce nie zawsze cieszą się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie często mówią, że takie tradycyjne lekcje są nudne.  Sposób na to znalazło Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Głogowie, które proponuje lekcje muzealne.

Muzeum zapewnia, że ma wiele ciekawych propozycji, które urozmaicą edukację dzieci i młodzieży. Oferta Edukacyjna skierowana jest do różnych grup wiekowych: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych a nawet dla studentów.  Muzeum proponuje zajęcia dotyczące wielu dziedzin takich jak muzealnictwo, historia, numizmatyka, archeologii, sztuki i etnologii.

W tym roku tematem przewodnim będą Jagiellonowie w Księstwie Głogowskim.  Muzeum Archeologiczno – Historyczne przygotowało na ten temat kilka propozycji.

Lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Jedna lekcja trwa pół godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.