DNI DZIEDZICTWA W MUZEUM GŁOGOWSKIM

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, Muzeum zaprasza Państwa na wykład “Z archeologiem i historykiem ulicami Głogowa”, który będzie połączony ze zwiedzaniem naszego miasta, w tym również (nieodpłatnie) wieży ratuszowej. Po Głogowie oprowadzą nas pracownicy muzeum Jerzy Dymytryszyn i Zenon Hendel. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią Głogowa, 10 września 2011w sobotę na godz. 16:00 – zbiórka przy Kolegiacie. Natomiast 11 września 2011 w niedzielę o 16:00 odbędzie się koncert uczniów głogowskiej szkoły muzycznej: “Głogów dźwiękiem malowany”. Koncert połączony będzie z krótkim repetytorium z dziejów Głogowa oraz z prezentacją multimedialną ze zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Koncert odbędzie się w Szkole Muzycznej I i II st. im. Franciszka Liszta w Głogowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.