Nie będzie zbiórki żywności

23 i 24 września w wielu sklepach w całej Polsce wolontariusze będą zbierać żywność w ramach ogólnopolskiej akcji “Podziel się posiłkiem”. Przez sześć lat również głogowianie mieli okazję włączyć się do zbiórki. W tym roku pomocy dla najuboższych rodzin z powiatu głogowskiego jednak nie będzie,

Odwołanie akcji “Podziel się posiłkiem” w Głogowie spowodowane jest problemami lokalowymi Stowarzyszenie MayDay. Stowarzyszenie było dotychczasowym organizatorem zbiórki na terenie Głogowa. To w budynku na przy ulicy Perseusza były przechowywane datki zanim trafiły do najuboższych rodzin. –Zwlekaliśmy z podpisaniem umowy z Bankiem Żywności we Wrocławiu – mówi Krzysztof Dziechciarz, prezes stowarzyszenia MayDay.  –Nie chcieliśmy wiązać się umowami zanim nie wyjaśnimy sprawy z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej – tłumaczy prezes stowarzyszenia.

W Banku Żywności we Wrocławiu powiedziano nam, że wkrótce zniknie informacja na stronie internetowej akcji “Podziel się posiłkiem” o wykazie sklepów w Głogowie, w których będzie można oddać produkty z koszyka. –Mamy nadzieje, że uda nam się zorganizować grudniową zbiórkę żywności – mówi Krzysztof Dziechciarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.