Nie będzie sygnalizacji świetlnej?

Radny miejski Roman Bochanysz od jakiegoś czasu wnioskuje o ujęcie w planach inwestycyjnych budowy sygnalizacji świetlnej. Chodzi o przejście dla pieszych przez ulice Sikorskiego obok Kościoła pod wezwaniem świętego Klemensa.

Do radnego miejskiego Romana Bochanysza zwracali się mieszkańcy ulic Sikorskiego i Przemysłowej. Według mieszkańców dochodzi tam często do niebezpiecznych sytuacji, szczególnie z udziałem osób starszych. Roman Bochanysz wnioskował do prezydenta Głogowa Jana Zubowskiego o wdrożenie rozwiązania, aby postawić w tym miejscu sygnalizację świetlną. Kilka dni temu radny otrzymał odpowiedź od prezydenta Głogowa. Wynika z niego, że do końca października bieżącego roku na przejściu dla pieszych, skrzyżowania ulic Sikorskiego i Przemysłowej, zamontowane zostaną aktywne znaki drogowe. Również na jezdni zostaną zamontowane lampy, które będą oświetlać powierzchnię przejścia dla pieszych. Całe oświetlenie będzie zasilane energią słoneczną.

Jednocześnie prezydent Jan Zubowski w piśmie do radnego Romana Bochanysza informuje, że w najbliższym czasie nie przewiduje się w tym rejonie budowy sygnalizacji świetlnej ze względu na planowaną budowę drogi łączącej ulicę Sikorskiego i Wojska Polskiego. Taka budowa zmieni parametry i układ przyszłego skrzyżowania. Na razie, więc będzie trzeba poczekać na bezpieczne przejście dla pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.