To prezes klubu kibica dostarczał race

28-letni prezes klubu kibica drużyny Czarnych Żagań usłyszał wczoraj zarzut kierowaniem działaniami swoich podopiecznych. Kiedy odpalono race z sektorów kibiców z Żagania zadymienie było tak duże, że konieczne było przerwanie na kilka minut meczu o mistrzostwo II ligi.

28-letni mieszkaniec Żar jest też podejrzany o posiadanie i przekazanie materiałów pirotechnicznych swoim podopiecznym. To piąty mężczyzna, który w tej sprawie usłyszał zarzuty. Wcześniej podobne zarzuty usłyszał 17-letni mieszkaniec Żagania i 19-latek również z Żagania. Zatrzymani zostali też mężczyźni w wieku 21,26 i 27 lat z Żar i okolic. Grozi im za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz wstępu na imprezy masowe, w tym mecze piłki nożnej, każdej ligi krajowej, mecze reprezentacji Polski, mecze z udziałem drużyn zagranicznych. Zastosowano też zakaz kontaktowania się i przebywania w środowisku kibiców. Złamanie zakazów skutkować może zastosowaniem znacznie ostrzejszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.