Zastrzeżenia do uchwały

Opłaty za przedszkola i żłobki budzą wiele emocji. Największe pretensje mają rodzice przedszkolaków, którzy od września muszą płacić więcej za pobyt swojego dziecka w placówce. Żeby załagodzić sytuacje prezydent Jan Zubowski spotkał się z rodzicami dzieci, które chodzą do żłobka. Sprawą zainteresowała się też Prokuratura Rejonowa w Głogowie.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie złożyła wniosek uchylenie uchwały Rady Miejskiej w Głogowie w sprawie odpłatności za świadczenia przekraczające podstawę programową w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów. Jednak Rada Miejska chcę odmówić uchylenia tej uchwały. W uzasadnieniu Rady Miejskiej czytamy, że nadzór prawny Wojewody Dolnośląskiego nie wniósł żadnych uwag do uchwały o opłatach za przedszkole. Komisja Edukacji i Kultury Rady Miejskiej w Głogowie także odmówiła uchylenia się od wcześniej podjętej uchwały. Jednak decyzję o tym czy rzeczywiście rada uchyli się od wniosku podejmą radni miejscy na najbliższej sesji 25 października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.