Policjanci badali trzeźwość kierowców

Dzisiaj głogowscy policjanci rozpoczęli akcję “Prowadzę jestem trzeźwy”. Kampania została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Głogowie i Miejski Ośrodek Profilaktyki Uzależnień.

Na ulicy Kamienna Droga tuż za Mostem Toleranci policjanci zatrzymali ruch i badali trzeźwość każdego kierowcy – Kierowcy badani są urządzeniem alcoblow, który wykazuje czy kierowca wypił czy nie. Jeżeli urządzenie te wykaże, że kierowca coś wypił wtedy kierowca badany jest dokładniejszym urządzeniem – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Każdy zatrzymany i sprawdzony kierowca otrzymywał zestaw ulotek informacyjnych i zapach do samochodu w kształcie policyjnego lizaka. Te materiały promocyjne zakupił Miejski Ośrodek Profilaktyki Uzależnień – To wszystko kosztowało nas około dwóch tysięcy złotych. W najbliższym czasie pojawi się też bilbord na ulicy Sikorskiego promujący akcję “Prowadzę jestem trzeźwy” – mówi Elżbieta Szarek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Profilaktyki Uzależnień.

Policjanci materiały promocyjne będą rozdawać jeszcze przez kilka tygodni. – Te ulotki i lizaki będziemy rozdawać w trakcie kontroli drogowej, zdarzenia czy interwencji na drodze– mówił Bogdan Kaleta.  Jak wskazują statystki tego typu akcję przynoszą pozytywny efekt. W 2009 roku ujawniono 264 przypadki. W 2010 roku nietrzeźwych było już mniej, bo 167 kierowców. W tym roku do 15 października ujawniono 138 nietrzeźwych kierowców.

Kampania ma na celu uświadomienie problemu nietrzeźwych kierowców – Apelujemy głównie do rodziny i otoczenia osób, które jeżdżą po alkoholu. Jeśli po jakieś imprezie alkoholowej ktoś będzie chciał pojechać samochodem a inna osoba mu tego zabroni to będzie nasz sukces – mówi Elżbieta Szarek. Jak mówi dyrektorka Miejskiego Ośrodka Profilaktyki Uzależnień dużym problemem jest jazda na kacu – Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego ile czasu musi upłynąć zanim alkohol zniknie z naszego organizmu. –dodaje Elżbieta Szarek. Jeśli jednak nie ma pewności czy można już prowadzić czy nie istnieje możliwość sprawdzenia swojej trzeźwości. – W komendzie policji i w siedzibie Miejskiego Ośrodka Profilaktyki Uzależnień, czyli na Izbie Wytrzeźwień znajdują się alkomaty. Żeby być pewnym, że jesteśmy trzeźwi można skorzystać z takiego alkomatu. Badanie jest bezpłatne i dostępne dla każdego- mówi Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.