Szybka reakcja domowników pozwoliła uniknąć tragedii
Straż Pożarna
Straż Pożarna

W niedziele około godziny 18.30 strażacy otrzymali zgłoszenie o palącej się sadzy w kominku. Jednak na miejscu okazało się, że sprawa jest poważniejsza. Tylko szybka reakcja domowników pozwoliła uniknąć tragedii.

Domownicy domu w Szczyglicach wyczuli niezidentyfikowany zapach. Podejrzewali, że pali się sadza w kominku. Jednak po przebyciu strażaków okazało się, że palą się belki i ocieplenie stropu. –Strażacy musieli rozebrać część dachu żeby dostać się do palącej się części stropu – mówi Paweł Dziadosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Głogowie. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy. Akcja strażaków trwała ponad dwie godziny i prowadziły ją trzy jednostki straży pożarnej. Oprócz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie na miejscu była też Ochotnicza Straż Pożarna ze Szczyglic i Ruszowic. – Nikt z mieszkańców nie ucierpiał.– mówi Paweł Dziadosz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.