Odebrali wyróżnienie w Dreźnie

Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Głogowie oraz Muzeum w Riesie odebrało Krajową Nagrodę Saksonii 2011 za prace badawczą nad lokalną historią.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 października w Dreźnie. W ten sposób został nagrodzony projekt “Spotkanie, Wiedza, Zrozumienie” prowadzony przez muzeum w Głogowie i w Riesie. W projekcie brała udział młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, której zadaniem było przeprowadzenie wywiadów ze świadkami zdarzeń związanych z II wojną światową.

Nagrodę odebrał dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego oraz niemieccy i polscy uczniowie. W uroczystości brał też udział doktor Klaus Schneider, przedstawiciel Glogauer Heimatbundu, który urodził się przed wojną w Głogowie. Z głogowskim muzeum współpracuje od wielu lat. Podczas spotkania podpisał deklaracje wstąpienia do Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum i Historii Głogowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.