Wróciła ze stażu w Cambridge

Pracownica Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie, Katarzyna Reszka, odbyła w październiku staż w Cambridge University’s Museum of Archaeology and Anthropology w Wielkiej Brytanii.

Staż odbył się w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Akademia Zarządzania Muzeum”. Katarzyna Reszka, autorka projektu, uczestniczyła w przygotowaniu wystawy w Cambridge University’s Museum of Archaeology and Anthropology. Głogowianka zajmowała się wyborem zabytków, przygotowaniem dokumentacji i konserwacją. Pomagała też w koordynacji pracy zespołu przygotowującego ekspozycje. Katarzyna Reszka zapoznała się też z zasadami zarządzania Museym of Archaeology and Anthropology, magazynowaniem i pozyskiwaniem zabytków, pozyskiwaniem zabytków, programem ochrony dziedzictwa kulturowego, promowaniem współpracy pomiędzy naukowcami a amatorami. Efektem realizacji tego programu ma być wzmocnienie kompetencji zarządczych i twórczych pracowników muzeum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.