Opowiedzą o mniejszości Łemkowskiej

W Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Głogowie już jutro obędzie się kolejny wykład otwarty. Tym razem chętni mieszkańcy Głogowa będą mogli wysłuchać o mniejszości Łemkowskiej.

Tematem wykładu otwartego w Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Głogowie będzie: “Łemkowie – kilka słów o mniejszości łemkowskiej w Polsce”. Wykład będzie miał formę prezentacji multimedialnej, a jego głównym celem będzie scharakteryzowanie mniejszości łemkowskiej w Polsce. W trakcie prezentacji będzie można też poznać środowisko społeczno- kulturowe na Łemkowszczyźnie oraz na ziemiach zachodnich, po ich przesiedleniu w ramach “Akcji Wisła”. Omówione zostaną również powojenne losy Łemków i Łemkowszczyzny. Wszystkich zainteresowanych tematem Muzeum Archeologiczno- Historyczne zaprasza 24 listopada na godzinę 17.00. Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.