Opowiedzą o mniejszości Łemkowskiej

W Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Głogowie już jutro obędzie się kolejny wykład otwarty. Tym razem chętni mieszkańcy Głogowa będą mogli wysłuchać o mniejszości Łemkowskiej.

Tematem wykładu otwartego w Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Głogowie będzie: “Łemkowie – kilka słów o mniejszości łemkowskiej w Polsce”. Wykład będzie miał formę prezentacji multimedialnej, a jego głównym celem będzie scharakteryzowanie mniejszości łemkowskiej w Polsce. W trakcie prezentacji będzie można też poznać środowisko społeczno- kulturowe na Łemkowszczyźnie oraz na ziemiach zachodnich, po ich przesiedleniu w ramach “Akcji Wisła”. Omówione zostaną również powojenne losy Łemków i Łemkowszczyzny. Wszystkich zainteresowanych tematem Muzeum Archeologiczno- Historyczne zaprasza 24 listopada na godzinę 17.00. Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.