Zlikwidują nielegalne miejsca bezdomnych

Gmina Miejsca Głogów chce zlikwidować wszystkie miejsca gdzie w tej chwili koczują bezdomni. Wiosną przyszłego roku zamurują bunkry i usuną wszystkie inne miejsca, w których przebywają osoby bez stałego miejsca zamieszkania.

W Głogowie osoby bezdomne mogą szukać schronienia w przytulisku w Żukowicach, w Domu Samotnej Matki lub w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Jednak często nie szukają schronienia w tych instytucjach. Wolą przebywać w miejscach takich jak bunkry. Jednak w takich miejscach nie ma odpowiednich warunkach do życia. A osoby tam przebywające są narażone na utratę życia lub zdrowia. Co roku głogowska policja wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej sprawdzają, w jakich miejscach koczują osoby bezdomne. Policjanci i pracownicy MOPS-u starają się też przekonać do skorzystania z noclegu w przytulisku w Żukowicach lub innego tego typu ośrodku. –Nie usuwamy jednak nikogo na siłę – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Jednak prezydent Jan Zubowski poszedł krok dalej. – Tą zimę bezdomni będą mogli jeszcze spędzić na własną odpowiedzialność w bunkrach. Jednak jak tylko zrobi się ciepło chcemy zamurować wejście do bunkrów i zlikwidować inne miejsca, w których przebywają bezdomni. W zamian zapewnimy tym ludziom pobyt w innych przystosowanych do tego miejscach. Są różne programy wychodzenia z bezdomności. –mówi Krzysztof Sadowski, rzecznik prasowy Prezydenta Głogowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Z młodzieżą o cyberprzemocy

Przez dwa dni policjanci z głogowskiej Komendy spotykali się z uczniami Gimnazjum nr 2, prowadząc z młodzieżą pogadanki o cyberprzemocy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się w szerszym zakresie czym jest przemoc w sieci i jakie są jej konsekwencje.

25-lecie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. – Jestem przekonany, że w dalszym ciągu będziemy efektywnie pomagać najbiedniejszej części społeczności naszego miasta tak, aby mogli żyć i być zadowolonymi z życia w Głogowie – mówił Andrzej Mazur, dyrektor głogowskiego MOPS-u podczas uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Kultury.

ZUS umarza zaległości. Skorzystaj z abolicji

Osoby z zaległościami wobec ZUS-u z tytułu nieopłaconych należności od ponad roku mogą korzystać z tzw. abolicji. Dzięki takiemu rozwiązaniu i po spełnieniu wszystkich wymaganych warunków, możliwe jest umorzenie długów z tytułu nieopłaconych składek. Wnioski w sprawie umorzenia można składać do 15 stycznia przyszłego roku.

Zmieniają się dla najmłodszych- termomodernizacja głogowskich przedszkoli

W Głogowie trwają intensywne prace związane z termomodernizacją przedszkoli publicznych. Do końca września swój wizerunek zmienią 4 placówki: PP 9, PP 19, PP 17 oraz PP 21. Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.