Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na konferencje

W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się konferencja na temat “Renesans, Manieryzm, Barok”

Entuzjaści sztuki i architektury w sobotę  na pewno znajdą coś dla siebie. Program konferencji jaka jest planowana w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej  jest bardzo rozbudowany. Całość będzie trwać trzy i pół godziny i jest podzielone na trzydziestominutowe bloki. O 10.15 doktor Maja Gąssowska opowie o późnogotyckich ołtarzach z klasztory klarysek w Głogowie. Następnie Antoni Bok przedstawi renesansowe i barokowe zabytki sakralne na Ziemi Głogowskiej. Później będzie można zapoznać się z treściami ideowymi sztuki Reformacji w Głogowie. Na koniec zostanie przedstawiony barokowy kościół pod wezwaniem Bożego Ciała. Organizatorzy zapraszają też na zwiedzanie wnętrza kościoła. Wycieczka z przewodnikiem będzie możliwa po skończeniu konferencji, czyli około 13.45 i potrwa około trzydziestu minut. Całe spotkanie odbywać będzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie w auli numer 209. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Zemsta za obierki

56 – letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie po tym jak włamał się do garażu i ukradł elektronarzędzie. Wcześniej mężczyzna podkradał także właścicielowi garażu jedzenie z balkonu. Jednak, kiedy na balkonie znalazł tylko obierki z ziemniaków postanowił się zemścić i włamać do garażu. Teraz za kradzież grozi mu kara od jednego roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Z Głogowa do Poznania autokarem za 5 zł? Teraz to możliwe

Platforma Polski Bus połączyła się z PKS Jelenia Góra. Od dziś bilety autokarowe z Głogowa do Jeleniej Góry, Piły, Poznania, Słupska i Ustki można kupić online. Łatwo i wygodnie. I oczywiście taniej.

Rusza V edycja konkursu “Jestem szefową”

“Jestem szefową” to ogólnopolski konkurs adresowany do uczennic I i II klas szkół ponadgimnazjalnych. Jego cele jest promowanie liderek wśród młodzieży oraz zmiana stereotypów dotyczących kobiet i władzy. Laureatką ubiegłorocznej edycji była uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie.

SPR Chrobry Głogów punktuje w Szczecinie

Zwycięstwo odnieśli na parkiecie w Szczecinie piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów, którzy odwiedzili zachodniopomorskie miasto przy okazji 6. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Głogowianie zdobyli w tym spotkaniu 30 bramek, z czego aż 9 to efekt skutecznie wykonywanych rzutów karnych.