Ukradli właz od studzienki

Głogowscy policjanci w trakcie kontroli samochodu zatrzymali dwóch sprawców kradzieży włazu. Okazali się dwaj mieszkańcy gminy Siedlisko w powiecie nowosolskim.

26 listopada po północy w miejscowości Moszowice policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen. Kierował nim 20-letni mężczyzna. Na fotelu pasażera siedział 19-latek. Obaj są mieszkańcami gminy Siedlisko. W pojeździe policjanci zauważyli żeliwny właz do studzienki. Początkowo kierowca twierdził, że przedmiot ten otrzymał od swojej cioci. Szybko jednak wyszło na jaw, że tak naprawdę mężczyźni ukradli właz ze studzienki w Moszowicach. Podważyli go śrubokrętem i załadowali go do samochodu gdzie przykryty był kocem. Właz od studzienki był mężczyzną potrzebny. 20-letni mężczyzna chciała go wykorzystać na swojej posesji do budowanego szamba. Ukradziony przedmiot ma wartość 300 złotych. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.