Zebrali ponad dwie tony żywności

Koordynatorem akcji był Klub Mayday. W zbiórce brało udział dziewięćdziesięciu sześciu wolontariuszy. –Robimy to dla biednych ludzi, żeby mieli co jeść na święta – mówi Nikola Kidoń, wolontariuszka Świątecznej Zbiórki Żywności. –Ludzie chętnie biorą udział w zbiórce. Wystarczy, że damy ulotkę, a oni już sami przynoszą jakiś makaron czy mąkę. – mówi Natalia Kowal, wolontariuszka. W sumie, w czasie tegorocznej akcji, udało się zebrać 523 kilogramy makaronów, ryżu i kaszy, 384 kilogramy cukru i aż 503 kilogramy mąki. W koszyku dla najuboższych mieszkańców powiatu głogowskiego znalazły się też oleje, słodycze, konserwy i inne produkty o długim terminie przydatności. –Teraz musimy złożyć sprawozdanie do Federacji Polskich Banków Żywności i przygotować paczki. Potem żywność trafi na stół wigilijny najuboższych rodzin Głogowa i powiatu głogowskiego. Będziemy się w tej sprawie kontaktować z dyrektorami i pedagogami szkolnymi – mówi Anna Milicz, koordynator Świątecznej Zbiórki Żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.