Rok Miłosza w Głogowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie, Głogowskie Stowarzyszenie Literackie oraz Klub Batalionowy zapraszają na “Wieczór z Czesławem Miłoszem”, który odbędzie się 16 grudnia 2011 o godz. 19.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie, Głogowskie Stowarzyszenie Literackie oraz Klub Batalionowy zapraszają na “Wieczór z Czesławem Miłoszem”, który odbędzie się 16 grudnia 2011 o godz. 19.00

Spotkanie organizowane jest w setne urodziny Czesława Miłosza.  Obchody Roku Miłosza są okazją do ponownego spotkania się z jego dziełem, które nie od dziś pobudza do twórczej refleksji nad kondycją współczesnego świata.

W programie:
“Miłosz: cena wielkości” wykład prof. Stanisława Beresia z Uniwersytetu Wrocławskiego, projekcja wybranych filmów konkursowych “Krótki film o Miłoszu”, głośne czytanie fragmentów twórczości noblisty z udziałem zaproszonych gości, prezentacja dokumentu “Spotkanie z Czesławem Miłoszem”, we wspomnieniach Aleksandra Fiuta, Ireneusza Kani i Agnieszki Kosińskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Głogowska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Winnicką

Już w najbliższy czwartek, 8-go listopada gościem głogowskiej biblioteki będzie dziennikarka, publicystka i reporterka Ewa Winnicka. Spotkanie autorskie odbędzie się o godzinie 18.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem

13 listopada o godzinie 18.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15 w Głogowie odbędzie się spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem- pisarzem, publicystą oraz laureatem wielu nagród literackich. Szczepan Twardoch jest autorem między innymi takich powieści jak: „Król”, „Królestwo”, „Drach”, „Morfina”.