Przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już 8 stycznia odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane są pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W Miejskim Ośrodku Kultury już trwają przygotowania do wielkiego kwestowania.

W Miejskim Ośrodku Kultury będzie pracowało 115 wolontariuszy. Są to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych, a nawet szkół podstawowych. Wszyscy będą zbierać pieniądze do puszek oraz pomagać przy imprezach towarzyszących zbiórce. Jednym z takich wydarzeń jest licytacja. Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury przeprowadza kiermasz i aukcje darów przekazanych przez mieszkańców Głogowa. Przedmioty na licytacje można przekazać w Sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Miejskim Ośrodku Kultury od 2 do 5 stycznia. W ubiegłym roku licytowano 42 przedmioty. Najwięcej, bo aż dwa tysiące złotych, zapłacono za kubek XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.