Powiat ma nową radną

Na ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu (21 grudnia 2011 roku) w szeregi radnych przyjęto Hannę Żmudę. Zajmie ona miejsce wieloletniego radnego Wojciecha Zubowskiego.

Według przepisów nie można łączyć mandatów radnego gminy, powiatu lub województwa z mandatem posła lub senatora. 9 października Wojciecha Zubowskiego wybrano posłem Rzeczpospolitej Polski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Musiał więc zrezygnować z pełnienia któreś z funkcji.  Jego mandat radnego powiatowego wygasł na sesji, która odbyła się 8 listopada. Według przepisów na jego miejsce miała wejść kolejna osoba z największym wynikiem. Taki wynik otrzymała Hanna Żmuda. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Hanna Żmuda złożyła uroczyste ślubowanie i oficjalnie została Radną Powiatową z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Funkcje radnej będzie łączyć z funkcją Naczelnika Wydziału Edukacji w Gminie Miejskiej Głogów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.