Już jutro rozstrzygnięcie plebiscytu Szansy

Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA ogłosiło plebiscyt na Głogowskiego Ambasadora Młodzieży. Plebiscyt ma na celu wyłonienie wśród mieszkańców Głogowa osoby, która będzie reprezentować młodzież. Już jutro ( 11 stycznia) okaże się, kto otrzyma ten tytuł.

W środę (11 stycznia) o godzinie 10.00 obędzie się specjalna debata. Uczestniczyć w niej będzie młodzież oraz finaliści plebiscytu – Przemysław Bożek i Grzegorz Stępień. Młodzież będzie musiała zadecydować, który z finalistów otrzyma tytuł Głogowskiego Ambasadora Młodzieży. My prezentujemy sylwetki kandydatów do tego tytułu.

Przemysław Bożek urodził się 35 lat temu w Głogowie. Od jedenastu lat pracuje w Gimnazjum numer, 3 jako nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie. Grzegorz Stępień ma 21 lat. Jest absolwentem technikum budowlanego. Obecnie pracuje w firmie ” Sport Górski”. Zajmuje się organizacją imprez sportowych na terenie całej Polski. Finaliści plebiscyty musieli jeszcze przed debatą odpowiedzieć na pięć pytań zadanych prze Stowarzyszenie Szansa.

Odpowiedzi Przemysław Bożka:
1.    Rozumie problemy i potrzeby młodzieży głogowskiej i aktywnie poszukuje możliwości rozwiązywania tych problemów i realizacji potrzeb
Nigdy nie użyłbym stwierdzenia, że rozumiem wszystkie problemy i potrzeby młodzieży. Na pewno staram się, a moje motto w pracy zawodowej to być takim nauczycielem, który wskazuje drogi i rozwiązania, ale wybór pozostawia już uczniowi.
2.    Nawiązuje współpracę z instytucjami i organizacjami pracującymi na rzecz młodzieży i aktywnie włącza się w ich działania
Przez wiele lat współpracowałem z Garnizonem Wojskowym, Stowarzyszeniem “Mayday” czy “Szansa”. Od 2006 do lutego 2011 roku pełniłem funkcję  Prezesa MZKS Chrobry Głogów, a za najważniejszy cel postawiłem sobie rozwój drużyn młodzieżowych w klubie. W trakcie mojej obecności w Chrobrym udało się powołać do życia klasy usportowione piłki nożnej w Gimnazjum nr 3 i II LO.
3.    Rozumie prawa młodzieży i aktywnie pracuje na rzecz realizacji praw młodzieży w Głogowie
W Gimnazjum nr 3 od dziesięciu lat pełnię funkcję Rzecznika Praw Ucznia. Wiem jak ważne są prawa i obowiązki ucznia i ich ochrona. Brałem udział w debatach dotyczących praw ucznia organizowanych m.in.  przez Stowarzyszenie ” Szansa”.
4.    Promuje aktywne obywatelstwo i uczestnictwo młodzieży w życiu politycznym, społecznym i kulturalnym i włącza się w kreowanie i realizację polityki młodzieżowej
Jestem zdecydowanym zwolennikiem budzenia obywatelskich postaw wśród młodzieży.  Za jedno z najważniejszych zadań uważam budzenie postaw patriotycznych i szacunku do małej ojczyzny. Jednocześnie uważam, że angażowanie młodych ludzi  w politykę powinno być na poziomie szkoły ( Samorząd Uczniowski) czy na poziomie miasta (Młodzieżowa Rada Miasta),  powinno mieć rolę edukacyjną a nie indoktrynacyjną. Byłem  współorganizatorem wyjazdów edukacyjnych dla młodzieży do Sejmu i Parlamentu Europejskiego.
5.    Podejmuje inne działania i inicjatywy razem z młodymi ludźmi
Od wielu lat w ramach prowadzonego koła dziennikarskiego staram się zainteresować młodych ludzi otaczającym światem i rozbudzić w nich pasję dziennikarską. Prowadzę także koło skautingowe, w ramach, którego uczniowie biorą udział w wielu akcjach charytatywnych.

Odpowiedzi Grzegorza Stępienia
1.    Rozumie problemy i potrzeby młodzieży głogowskiej i aktywnie poszukuje możliwości rozwiązywania tych problemów i realizacji potrzeb
Żeby problemy zrozumieć trzeba je poznać, a żeby je poznać trzeba się spotkać i porozmawiać. Myślę, że organizowanie spotkań z młodzieżą i wspólne poszukiwanie konsensusu pomoże rozwiązać problemy.
2.    Nawiązuje współpracę z instytucjami i organizacjami pracującymi na rzecz młodzieży i aktywnie włącza się w ich działania
Działam w MRM Głogowa i stowarzyszeniu “Ponad Podziałami” działającym na rzecz mieszkańców Głogowa, zarówno młodych jak i starszych.
3.    Rozumie prawa młodzieży i aktywnie pracuje na rzecz realizacji praw młodzieży w Głogowie
Osobiście uważam, że najważniejszym dla młodzieży prawem, według nich (nas) jest prawo do zabawy. Myślę, że koncerty i imprezy organizowane przez MRM oraz te inicjatywy, które są w planach zarówno MRM jak i stowarzyszenia “Ponad Podziałami”, są i będą realizacją pracy na rzecz młodych.
4.    Promuje aktywne obywatelstwo i uczestnictwo młodzieży w życiu politycznym, społecznym i kulturalnym i włącza się w kreowanie i realizację polityki młodzieżowej
Kolejny raz – Młodzieżowa Rada Miasta Głogowa
5.    Podejmuje inne działania i inicjatywy razem z młodymi ludźmi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.