Muzeum zaprasza na konkurs kaligrafii

Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania. Nauka kaligrafii miała kształtować charakter, cierpliwość. Do 1960 roku kaligrafia była w Polsce przedmiotem nauczania początkowego. Muzeum Archeologiczno- Historyczne organizuje konkurs kaligrafii dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Konkurs kaligrafii skierowany jest dla uczniów, którzy posiadają zdolność starannego pisania i chcą zmierzyć się z tą zapomnianą już sztuką. Na konkurs należy przygotować fragment tekstu z Roczników Jana Długosz oraz swój inicjał. Celem konkursu jest propagowanie idei starannego pisania, zapoznanie się z jego historią i tradycją oraz rozpowszechnienie umiejętności kaligraficznej. Prace należy przesyłać do 30 marca 2012 roku. Drugi etap konkursu obędzie się 19 kwietnia 2012 roku o godzinie 12.00 w Muzeum Archeologiczno- Historycznym. Ogłoszenie wyników nastąpi 19 maja w czasie Nocy w Muzeum. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.