Psy zostały nagrodzone

II Międzynarodowa wystawa Psów RasowychDzisiaj zakończyła się II Międzynarodowa wystawa Psów Rasowych.

Impreza została zorganizowana w Hali Widowiskowo – Sportowej w Głogowie przez Związek Kynologiczny w Polsce, Odział w Legnicy i trwała trzy dni. Na wystawę przybyło mnóstwo osób ze swoimi pupilami. Podczas przesięwzięcia mogliśmy podziwiać różne rasy psów, a wsród nich był między innymi Owczarek belgijski, Owczarek australijski, Biewer Yorkshire Terrier, Border Collie, Polski owczarek niziny, ogar polski, dalmatyńczyk. W ostatni dzień wystawy zaprezentowały się Mopsy, Spaniele kontynentalne, Charty polskie, Alaskana Malamute, Siberiana Husky oraz Golden Retriever. Psy prezentowane były od piątku do niedzieli od godziny 10.00 do 13.00. Udział w wystawie wzięło 1739 psów i oceniali je sędziowie z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Polski. Imprezę można zaliczyć do udanych – Myśle, że tak i po pierwsze pogoda dopisała, po drugie wystawcy dopisali, po trzecie sędziowie i po czwarte organizatorzy, czyli mamy komplet – mówi Khalil El Mohtar, przewodniczący zarządu oddziału Legnickiego Związku Kynologicznego w Polsce.

II Międzynarodowa wystawa Psów Rasowych dobiegła końca, ale organizatorzy już myślą o następnej – Myślę, że na pewno będzie osobiście mi smutno, że to już się kończy i nie ukrywam, że jak kończymy tą wystawę to już zaczynamy przygotowanie do trzeciej wystawy Międzynarodowej w Głogowie, która będzie w styczniu w przyszłym roku –  mówi Khalil El Mohtar. 

Można powiedzieć iż wystawy psów rasowych stały się tradycją w Głogowie – Myślę, że tak, bo już kynologia wpisała się w historię tego miasta najnowszą, ponieważ od 2000 roku odbywają się, co roku wystawy na naszej hali. Jeszze do roku 2010 miała rangę krajową, a od ubiegłego roku międzynarodową – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Wystawa zabawek w głogowskim muzeum

Czym bawiły się dzieci, kiedy nie było jeszcze komórek, komputerów i tabletów? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. W ostatni weekend września zostanie tam otwarta wystawa „Przyjazne dzieciństwo”, na której prezentowane będą zabawki ze zbiorów Miejskiego Muzeum Zabawek w Karpaczu.

Warsztaty street art w Głogowie

Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday dba o to żeby młodzi ludzie mieli swoje miejsce w mieście. Organizowane są tu giełdy muzyczne, w czasie których można wymienić się płytami lub książkami. Młodzi ludzie mogą także bawić się na koncertach muzyki hip –hop – owej i rockowej. Teraz będą mogli też stworzyć swój własny mural na ścianie budynku Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday. W dniach od 21 do 23 czerwca trwać będą warsztaty street art. Uczestnicy będą mieli okazje wykonać swój własny mural.

Głogowski skarb wyjeżdża do Kłodzka

Głogowski skarb wciąż w podróży. W tym roku prezentowany był już w Legnicy i Chojnowie, a teraz wyrusza na Ziemię Kłodzką. Od 12 września głogowskie numizmaty będzie można podziwiać w Muzeum Regionalnym w Kłodzku.

Głogów 1945 oczami zwykłych mieszkańców

„Głogowianie 1945” to tytuł wystawy, którą już od 15 października będzie można oglądać w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Ekspozycja przedstawia jeden z najtrudniejszych okresów w dziejach naszego miasta – wyjazd niemieckich mieszkańców i oswajanie miasta przez przybywających do Głogowa Polaków. Wystawa jest organizowana we współpracy z Muzeum Śląskim w Goerlitz.