Wieczór Poetycki Tadeusza Kolańczyka

Juz 10 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się Wieczór Poetycki Tadeusza Kolańczyka.Juz 10 lutego (godz. 18.00) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się Wieczór Poetycki Tadeusza Kolańczyka.

Wieczór zatytułowany jest “Zaproszenie na jagody. W programie promowanie najnowszego tomiku poezji, reminiscencje teatru poezji, piosenka poetycka oraz słodka niespodzianka. Pan Tadeusz z zawodu jest zegarmistrzem oraz pełni funkcję Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Głogowie. Jest prezesem Chóru Beati Cantores oraz wcześniej przez kilka lat prowadził zespół “Bardowie”, dla którego pisał piosenki. Jest również współzałożycielem i członkiem Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego. Jego osiągnięcia poetyckie to: wyróżnienie na V Głogowskich Konfrontacjach Literackich (1999), III nagroda na VII Głogowskich Konfrontacjach Literackich ( 2001), III nagroda za wiersz “Ocalić miejsca” na VIII Głogowskich Konfrontacjach Literackich (2002), wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim “O LAUR OPINA” w Ciechanowie-Opinogórze (2003), Laureat XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego “Człowiek-Dobro-Piękno” w Siedlcach (2003), w 2002 roku w almanachu “Sygnał dla…” grupy “Dysonans”. Za swoją działalność społeczną i kulturalną otrzymał wiele oznaczeń między innymi Dolnośląską Odznakę Rzemiosła – Wrocław 1986 r., Złoty Medal im. Jana Kilińskiego nadanym przez ZRP – Warszawa 1997 r., Honorowy Medal Miasta Głogów-1997 r.

Organizatorami spotkania jest Głogowskie Stowarzyszenie Literacki i Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Co robić w wakacje? rozkład wydarzeń: tydzień II

Przed nami drugi tydzień wakacji, a to oznacza masę atrakcji oferowanych zarówno przez miasto Głogów, jak i ościenne miejscowości. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy rozkład wydarzeń odbywających się w dniach: 07 – 13. lipca 2014 roku.

Polkowickie „Oblicza Teatru” w przygotowaniach

Pomimo, iż w Polkowicach nie ma budynku teatru, to możemy uznać to miasto miejscem, w którym teatr zagościł na dobre. Wystawiono tu wiele aktorskich sztuk, które dostarczyły wrażeń widowni polkowickiej, jak i mieszkańcom całego zagłębia miedziowego. Nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby odwiedzić teatr, bo on sam tu przyjeżdża, podobnie jak do Głogowa czy Lubina. W Polkowicach jednak wszystko dzieje się za sprawą corocznego, teatralnego festiwalu.

Spotkanie z głogowskim podróżnikiem Sławomirem Bieńkiem w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Fotostopem przez świat. Tym razem MBP odwiedzi głogowski podróżnik Sławomir Bieniek, który opowie o swojej 19-dniowej podróży do Wenezueli.

Romuald Koperski odwiedzi głogowską MPB już dziś!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie autorskie. Gościem dzisiejszego spotkania będzie podróżnik, pianista i rekordzista Guinnessa – Romuald Koperski.