W sobotę królować będą koty

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Jednak Stowarzyszenie “Amicus” postanowiło jednak zorganizować swoim kocim podopiecznym święto dzień później. W sobotę (18 lutego) w schronisku we Wróblinie Głogowskim będą królować koty.

Wszyscy miłośnicy kotów będą mogli pojawić się w sobotę (18 lutego) w schronisku we Wróblinie Głogowskim. – Będzie możliwości pogłaskania, pobawienia się i spędzenia kilku chwil z kotami z naszego schroniska – mówi Jagoda Kosmala ze Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom “Amicus”. Schronisko będzie w tym dniu otwarte dla wszystkich od godziny 10.00 do 19.00. Będzie też możliwość zaadoptowania kociaka. – Na miejscu będą członkowie stowarzyszenia i wolontariusz, którzy odpowiedzą na każde pytanie odwiedzających – tłumaczy Jagoda Kosmala. Aktualnie w schronisku jest około 50 kotów. Jednak tylko 20 z nich nadaje się do natychmiastowej adopcji. – Pozostałe są w trakcie leczenia – dodaje Jagoda Kosmala.

W czasie Dnia Kota w schronisku we Wróblinie będzie też zbierana karma dla kotów. Dary zostaną przekazane karmicielom kotów, którzy zajmują się zwierzętami mieszkającymi na dworze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.