W Kotli młodzież zapobiega pożarom

Na terenie gminy Kotla zostały przeprowadzone eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod tytułem “Młodzież zapobiega pożarom”.

W eliminacjach przygotowanych przez Komendanta Ochrony Przeciwpożarowej w Kotli, Mariana Porębskiego i wójta gminy Kotla, Łukasza Horbatowskiego wzięło udział kilkadziesiąt osób. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Zadaniem osób biorących udział w konkursie było odpowiedzenia na pytania w specjalnie przygotowanym teście. Wśród uczestników wyłoniono trzech zwycięzców w każdej kategorii. Każdy z nich otrzymał nagrody książkowe. Zwycięzcy będą reprezentować Gminę Kotla w eliminacjach powiatowych. Celem konkursu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

System pomoże znaleźć groby na głogowskich cmentarzach

Jutro Dzień Wszystkich Świętych, w którym wiele osób odwiedzi groby swoich krewnych i znajomych. Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli przypomnieć sobie miejsca ich pochówku, rozwiązaniem jest internetowa wyszukiwarka grobów. Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz datę śmierci i otrzymamy informacje, gdzie znajduję się szukany grób, a także mapkę z dokładną lokalizacją.