Baner reklamowy: WIELKIE PRZECENY w Media Expert w Głogowie (Galeria Glogovia ul. Piłsudskiego 19) – startujemy w czwartek 14.06 g. 8.00

O rapie i nie tylko z zespołem Abstrakt

W czwartek (23 lutego) na scenie klubu Freedom wystąpił zespół Abstrakt z Wałbrzycha. Zespół wystąpił w ramach imprezy Rap-Mi-Styka. Z członkami zespołu rozmawia Sebastian Górski i Magdalena Ruta.

Byliście już u nas w Głogowie. Co myśleliście jak jechaliście do nas, do Głogowa? Czego się spodziewaliście?

Phase: Nie wiedzieliśmy właśnie, czego mamy się spodziewać. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni jak byliśmy tutaj pierwszy raz. Z tym, że mieliśmy świadomość, że gramy z Peją i Trzecim Wymiarem, którzy są znani i przede wszystkim na nich przyszło bardzo dużo ludzi. A my byliśmy tak, wiesz nieznani, po prostu przyjechaliśmy, jako support. A teraz to był nasz koncert i nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać.                                                                                                                                     

Mahatma: Nie mamy za bardzo świadomości jak jesteśmy odbierani w innych miastach. Rzadko gramy poza Wałbrzychem i Wrocławiem. Tam wiemy, czego możemy się spodziewać. Na razie graliśmy tylko w Głogowie, Radomiu i Świdnicy. I spodziewaliśmy się czegoś takiego jak tutaj. Nie mieliśmy oczekiwań, że będzie pełen klub.                                                                                                                       

Mist: Klub pełen dup (śmiech)

Zespół Abstrakt przez wielu słuchaczy jest gdzieś porównywany ze składem Trzeci Wymiar. Wychowaliście się w tym samym mieście. Dzisiaj słuchałem waszej muzyki, no gdzieś jednak podążacie w innym kierunku. Pytanie, w którym kierunku kultury hip-hop chcecie iść?

Mist: Przede wszystkim jesteś jedną z nielicznych osób, które jednak odróżniły i znalazły jakieś różnice. Większość składów, które wychodzą z Wałbrzycha, mimo, że nie brzmią zupełnie jak Trzeci Wymiar to od razu są porównywani do 3W. A, w którym kierunku zmierzamy? To chyba sami tak naprawdę nie wiemy.                                                                                                       

Phase: Czas pokaże. Wszelkie doświadczenia życiowe jakoś nas tam kształtują. Eksperymentujemy w różnych kierunkach, gramy w żywym bandem. Zaczęliśmy grać z zespołem Crossing Over Junkies, z żywymi instrumentami i dużo czasu poświęcamy na pracę z tym zespołem. Aranżujemy część utworów, a także robimy nowe rzeczy,                                                                                                                       

Mist: Inspirują nas strasznie różne rzeczy. Od jazzu po bluesa, ale tak naprawdę to jest jakiś zlepek.

Kim ze sceny polskiej, zagranicznej skład Abstrakt się inspiruje, czego najczęściej słucha i gdzie próbuje znaleźć wzorce?

Mist: To jakbyśmy teraz zaczęli wymieniać to mogliśmy do świtu nie skończyć.                                  

Phase: Myślę, że przed wszystkim słuchać silną inspiracje klasycznym hip-hopem. Takim z lat 90 z Nowego Jorku. Ciężkie brzmienie, klasyczne hip-hopowe. Aczkolwiek teraz staramy się szukać nowych nurtów, czegoś innego, co nie jest taki sztampowe.

Mist: Tak samoistnie mam wrażenie, że trochę odchodzimy od tego i idziemy w jakimś innym kierunku, które ciężko jest scharakteryzować.

Mahatma: Nie mamy jakiś konkretnych wykonawców, którymi się inspirujemy.

Phase: Czerpiemy inspiracje z innych gatunków.                                                                                        

Mist: Co, chyba popem się tylko nie inspirujemy za bardzo i techno. A poza tym to nie wiem, może folk jeszcze odpada. Przynajmniej w moim przypadku. Poza tym lubimy naprawdę bardzo różną muzykę i nie słuchamy tylko rapu.

Kultura hip-hop nie należy do tych gdzie można zarobić pieniądze. Dzisiaj zagraliśmy dobrą godzinę koncertu. Jak dużo trzeba ćwiczyć i ile wy ćwiczycie i poświęcacie swojego czasu, na to żeby grać tak długi koncert jak w dniu dzisiejszym?

Mahatma i Phase: Mist nie wiele ( śmiech)                                                                                                  

Mist: Ja jestem talentem samorodkiem (śmiech)

Mahatma: Generalnie mamy dwa razy w tygodniu próby.                                                                         

Phase: Także właśnie z zespołem Crossing Over Junkies na żywych instrumentach. Z nimi tam tworzymy nowe rzeczy, trenujemy materiał, który do tej pory opracowaliśmy, a także robimy sobie próby na bitach.

Jak powstaje wasza muza, razem tworzycie czy osobno?

Mist: Raczej to jest takie rzucanie pomysłów na tapetę. Komuś rodzi się w głowie jakiś pomysł, nagrywa albo przekazujemy sobie to w jakiś sposób. Tak jakbyśmy spotkali się teraz u kogoś w domu i rapuje nam, łapiemy rozkminę i dopisujemy coś.                                                                             

Mahatma:  Rzadko zdarza się żebyśmy wszyscy nagrywali w tym samym momencie. Nie odbywa się to tak, że siadamy i myślimy „napiszemy numer o czymś”. Często jest tak, że niezależnie, że Maciek napisze zwrotkę, ja napiszę zwrotkę, nie wiemy o tym, ale zwrotki się jakoś łączą.                            

Mist: Dokładnie, bywa tak, że przychodzę do Mahatmy i rapuje mu swój tekst na co Mahatma mówi „słuchaj tego”, jedzie swoja zwrotkę i mówimy „no to mamy numer”. Często bywa tak, że myślimy podobnie, jakby telepatycznie. Czasami Alek albo Filip rapuje zwrotkę i sobie myślę „miałem takie samo porównanie praktycznie tylko inaczej ubrane”.

Byliście kiedyś składem takim typowo undergroundowym, na dzień dzisiejszym jesteście gdzieś na wyższym poziomie. Co według was potrzebują dobrzy MC, którzy chcą coś osiągnąć i pokazać, że oni też potrafią?

Mahatma: Przede wszystkim dużo pracy. Dużo trzeba nawijać, nagrywać, i tak dalej. Trzeba mieć też kontakty, bo bez kontaktów też jest ciężko.

Mist: Ze swojej strony dodam też, że bardzo przydają się ludzie, którzy Cię motywują do tego i jakoś Cię napędzają. Przydają się ludzie, którzy Ci czasami wjadą na ambicje.                                                

Phase: Dobrze jest mieć wsparcie u swoich znajomych. My jesteśmy z dużego osiedla gdzie mamy dużo znajomych, którzy słuchają takiej muzyki, przychodzi na nasze koncerty. I to Cię w jakimś stopniu na początku motywuje do jakiegoś dalszego działania prawda? Jak przybywa słuchaczy to jest jakiś motywujący czynnik.

Chcielibyście zostać w podziemiu czy raczej macie aspiracje żeby puść w legal co zarzucają później, że może być komercha?

Phase: W Polsce jest ciężko odróżnić legal, nie legal. Legal różni się tylko tym, że może być sprzedawany w Empikach. Paradoksalnie jest tak, że najbardziej undergroundowi raperzy są najbardziej znani, sprzedają najwięcej płyt jak O.S.T.R na przykład. A jak ktoś nagrywa kawałki o miłości to nikt ich nie słucha (śmiech)

W Głogowie na pewno nie zapomną o was. Na pewno będziemy chcieli żebyście pojawili się jeszcze raz. Co jesteście w stanie jeszcze pokazać?

Mist: Mamy nadzieje, że następnym razem zagramy z Crossing Over Junkies i wtedy głogowska publika będzie można zobaczyć nasz hip-hop połączony z żywymi instrumentami. To będzie łącznie rocku, funku. Jeśli nie ma u was takich koncertów to myślę, że będzie warto przyjść na coś takiego.

Tagi:, ,

Trackback z Twojej witryny.

M. Ruta

Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.

Nadchodzące Wydarzenia

Sie
22
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Sie 22@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sie 22@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 22@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Sie 22@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
18:00 Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Sie 22@18:00 – 20:00
KURS AKTORSKI środy, godz. 18.00 – 20.00, sala baletowa MOK, prowadząca: Aleksandra Leosz koszt: 40zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Sie 22@19:00 – 20:00
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]
Sie
23
czw
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sie 23@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 23@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
13:30 Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Sie 23@13:30
RAZEM W CHOROBIE. Program realizowany z udziałem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkie osoby chętne do pomocy przy organizowaniu spotkań z chorymi.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
14:30 ZOO-Origami @ BLOG
ZOO-Origami @ BLOG
Sie 23@14:30
ZOO-Origami @ BLOG | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZOO-Origami! W każdy czwartek o godz. 14:30 zapraszamy na zajęcia składania papierowych zwierzaków. Przyprowadź swoje dziecko do BLOGa, czyli Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Sie 23@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Sie 23@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!