Głogów zaoszczędzi

Zakończono przetarg na opracowanie dokumentacji wykonania łącznika ulicy Wojska Polskiego i ulicy Sikorskiego. Firma z Gdańska wykona to zadania za nieco ponad 110 tysięcy złotych.

Gmina Miejska Głogów na wykonanie tej dokumentacji zabezpieczyła kwotę około 350 tysięcy złotych. Jednak okazało się, że zainteresowanie wykonaniem tej dokumentacji jest duże. Do przetargu stanęło siedem firm. Ceny za dokumentacje wahały się od 110 tysięcy złotych do 284 tysięcy złotych. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy z Głogowa, która dokumentacje wykona za nieco ponad 110 tysięcy złotych. Teraz firma będzie musiała wykonać projekt budowlany i projekt wykonawczy drogi łączącej ulice Wojska Polskiego z ulicą Sikorskiego. Projekt ma obejmować też przebudowę skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego z ulicą Sikorskiego, ulicy Armii Krajowej z ulicą Wojska Polskiego oraz ulicy Przemysłowej z ulicą Sikorskiego. Planowana jest też przebudowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Sikorskiego do ulicy Armii Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.