Gimnazjum numer 2 zyska imię

W czasie sesji Rady Miasta w dniu 20 marca Radni będą głosować nad nadaniem imienia Gimnazjum numer 2 w Głogowie. Szkoła zyska imię Ireny Sendler.

O nadanie imienia szkole wniosek złożyła rada pedagogiczna, rada rodziców oraz samorząd uczniowski Gimnazjum numer 2. Szkoła ma nosić imię Ireny Sendler. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały taki wybór tłumaczony jest oczekiwaniami społeczności szkolnej. Irenę Sendler cechuje tolerancja i chęć niesienia pomocy potrzebującym i pokrzywdzonym przez los, a także wiara w dobro tkwiące w każdym człowieku i bezkompromisowość w walce ze złem. Gimnazjum na też nadzieje, że poprzez nadanie imienia szkoła uzyska swoistą indywidualność wyróżniającą ją spośród innych szkół. Gimnazjum chce też promować postawę życiową Ireny Sandler i dokonania. Dzięki temu szkoła w naturalny sposób pozyska do współpracy instytucje i osoby związane z patronem, a także wejdzie do rodziny szkół o tym samym imieniu, co może doprowadzić do nawiązania wzajemnych kontaktów. O tym, czy Gimnazjum numer 2 zyska patrona zadecydują Radni w czasie sesji 20 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.