Pierwszy Dzień Wiosny w Twierdzy

Już jutro (21 marca ) rozpocznie się kalendarzowa wiosna. Jej pierwszy dzień jest tradycyjnie hucznie obchodzony zwłaszcza przez uczniów szkół jako Dzień Wagarowicza. Uczniowie czwartych, piątych i szóstych klas szkół podstawowych oraz gimnazjaliści będą mogli wziąć udział w Wagarach w Twierdzy.

Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Miłośników Twierdzy Głogów, Klub Batalionowy i odbywa się pod patronatem Prezydenta Jana Zubowskiego oraz Dowódcę 4 Batalionu Inżynieryjnego. Wagary rozpoczną się jutro ( 21 marca) o godzinie 10.00. Uczestnicy spotkania zbiorą się pod Fosą Miejską, gdzie rozpocznie się zwiedzanie. O godzinie 10.40 uczestnicy zaprezentują swój program artystyczny, a o godzinie 11.30 wszyscy uformują pochód wiosenny i przemaszerują nad Odrę. Tam nastąpi uroczyste, tradycyjne topienie Marzanny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.