W Żukowicach i Pęcławiu będą usuwać skutki klęsk żywiołowych

Wójt Gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn oraz Wójt Gminy Pęcław, Artur Jurkowski odebrali promesę w związku z przyznaniem dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Gmina Żukowice otrzymała 450 tysięcy złotych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W grudniu 2011 roku Gmina Żukowice złożyła wniosek o ukończenie prac drogowych związanych z usuwaniem klęsk żywiołowych. Wniosek dotyczył naprawy trzech odcinków dróg: tak zwana dolna droga w miejscowości Brzeg Głogowski, droga do tak zwanej strzelnicy w obrębie Brzegu Głogowskiego oraz droga numer 35 do wału w miejscowości Czerna. Wojewoda po analizie wniosków Gminy Żukowice przyznał wyłącznie środki finansowe na drogę do tak zwanej strzelnicy. Pozostałe dwie drogi Wojewoda nie uwzględnił do dofinansowania z uwagi na brak zapisów w protokołach strat w roku 2010. Gmina w najbliższym czasie rozpocznie procedurę przetargową w celu wyłonienia wykonawcy zadania.

Także Gmina Pęcław otrzymała środki na usunięcie skutków klęsk żywiołowych. Kwota dotacji zostanie przeznaczona na odbudowę przepustów i urządzeń melioracji szczegółowej w miejscowościach Pęcław, Białołęka, Wietszyce i Droglowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.