Od Bullerbyn do Smalandii

18 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej (filia nr 1) uczniowie klas czwartych szkół podstawowych będą mogli przenieść się do świata “Dzieci z Bullerbyn”. Wszystko to za sprawą konkursu czytelniczego pod tytułem “Od Bullerbyn do Smalandii”

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania twórczością Astrid Lindgren, autorki między innymi znanej książki dla dzieci “Dzieci z Bullerbyn”. Konkurs organizowany 18 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Budowlanych 10 ma charakter międzyszkolny. Każda szkoła powinna wcześniej wyłonić dwóch uczestników, którzy stworzą zespół.  Rywalizacja odbywać będzie się w różnorodnych formach. Dla uczestników przewidziano pytania ustne, pisemne, testy i krzyżówki. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 30 marca. Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie powinni znać takie książki jak: Dzieci z Bullerbyn, Emil ze Smalandii, Bracia Lwie Serce. Konkurs odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Budowlanych 10.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.