Cztery miliony na sieć

W Sobczycach i Krzekotówku powstanie sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Gmina Kotla otrzymała na ten cel cztery miliony złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W miniony poniedziałek (26 marca) wójt Gminy Kotla, Łukasz Horbatowski we Wrocławiu podpisał umowę z Zarządem Województwa. Dzięki tym pieniądzom w Sobczycach i Krzekotówku powstanie sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Całkowity koszt inwestycji to kwota ponad siedmiu milionów złotych, a dofinansowanie to kwota czterech milionów złotych. Inwestycja ta ma znaczenie dla blisko pół tysiąca mieszkańców z Sobczyc i Krzekotówka. Zakres robót będzie obejmować ponad pięć tysięcy metrów kanalizacji i około 800 metrów sieci wodociągowej w Sobczycach oraz ponad pięć tysięcy metrów kanalizacji i ponad tysiąc metrów sieci wodociągowej w Krzekotówku.

Podpisana umowa dotyczy przyznania pomocy w ramach działania “Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.