Autobusem do Kolegiaty

Od poniedziałku ( 2 kwietnia) mieszkańcy Głogowa będą mogli dojechać do Kolegiaty miejskim autobusem. Komunikacja Miejska uruchamia nową linie “51”.

Mieszkańcy Głogowa, którzy chcieli dojechać do Kolegiaty, musieli wybrać między jazdą samochodem, a wyprawą przez most. To jednak wkrótce ma się zmienić. Od najbliższego poniedziałku (2 kwietnia) zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa “51”, która będzie jeździć od Jedności Robotniczej do Kolegiaty. Trasę autobusu wyznaczono od ulicy Jedności Robotniczej przez Plac Tysiąclecia, Sikorskiego, Bramę Brzostowską do Kolegiaty. W przeciwnym kierunku autobus będzie jeździć od Kolegiaty przez ulice Kamienna Droga, Brama Brzostowska, Sikorskiego, Plac Tysiąclecia do Jedności Robotniczej. Linia powstała dzięki prośbom mieszkańców oraz pracowników i pacjentów Centrum Uzdrowienia Chorych. Na razie Komunikacja Miejska chce się przekonać, czy takie połączenie jest rzeczywiście potrzebne, dlatego autobusy zostają uruchomione na okres trzech miesięcy. Po tym okresie Komunikacja Miejska podejmie decyzję o kontynuowaniu przejazdów na tej trasie.

Autobusy linii “51” będą kursować w dni powszednie. Z przystanku przy ulicy Jedności Robotniczej będą ruszać o godzinie 7:35, 9:05, 13:20, 14:50 i 16:20. Z przystanku spod Kolegiaty autobusy będą ruszać o godzinie 7:50, 9:20, 13:35, 15:05 oraz 16:35.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.