Test Coopera pod wiatr

W sobotę 31.03.2012 na bieżni Gimnazjum nr 2 odbył się pierwszy w tym roku Test Coopera. Głównym organizatorem zmagań biegowych był znany wszystkim z tego typu inicjatyw Jerzy Górski.

Biegacze zmagali się tym razem z czasem – do pokonania mieli 12 minut ciągłego ruchu. Czas to kropla w morzu w porównaniu do sobotnich warunków atmosferycznych – mocny wiatr sprawiał trudność nawet tym najbardziej wytrwałym. Nie wszyscy przybyli by walczyć o najwyższe pozycje. Kilku uczestników potraktowało test jako okazję do ruchu i spacerując pokonywali odległość. Trudne warunki pogodowe nie wystraszyły sympatyków ruchu. Na stracie pojawiło się ponad 100 sportowców: od najmłodszych – 3-latków, do tych troszkę starszych.

To dopiero początek tego typu inicjatyw. Organizatorzy chcą zachęcić głogowian do wszelkiego rodzaju ruchu i już zapowiadają następne spotkania. Tymczasem wszyscy chętni już w najbliższą sobotę będą mieć okazję do treningu pod okiem lekkoatletycznego trenera. Pierwszy trening już w najbliższą sobotę (07.04.2012) o godzinie 9:30, na obiektach sportowych Gimnazjum nr 2. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

W czwartek Chrobry Głogów pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski

8 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W gronie drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek, cały czas jest pierwszoligowy Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie pomarańczowo-czarni wygrali w Siedlcach 2:1.