Sędziowie egzaminowani

Piątek 30.03.2012 dla sędziów piłkarskich był dniem obowiązkowych egzaminów. Delegatura Głogów liczy blisko 70 aktywnych sędziów piłkarskich. Arbitrzy są drugoplanowymi postaciami każdego meczu piłkarskiego. Ich praca często staje się niedoceniana. W każdy weekend wyjeżdżają z miasta by poprowadzić mecze w całym regionie głogowskim i nie tylko. Co robią w tygodniu? – Większość pracuje – odpowiada jeden z nich. Nie tylko. Spora grupa spośród nich ciężko trenuje, by utrzymać formę. Jeszcze inni wciąż powtarzają sobie przepisy. Wszystko po to, by osiągnąć jak najlepsze wyniki na boiskach piłkarskich oraz egzaminach – takich jak ten w piątek.

Test teoretyczny.

O godz. 16:30 wszyscy sędziowie zebrali się na sali Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Na każdego z nich czekała lista 30 pytań. Na rozwiązanie testu mieli 30 minut. Co jeśli nie zaliczą? – Odsuwani są od spotkań do czasu poprawki – odpowiada członek zarządu delegatury. Jak się okazało, spośród wszystkich piszących nie zaliczyły trzy osoby.

Test fizyczny – Bieg Interwałowy

Tuż po egzaminie teoretycznym wszyscy sędziowie udali się na bieżnię Stadionu Miejskiego, by tam sprawdzić swoje przygotowanie fizyczne. Czekał ich Bieg Interwałowy. Czas i odległość uzależniony był od wieku i klasy rozgrywkowej. Fizycznie poszło jeszcze lepiej, wszyscy startujący zaliczyli własne odległości. –To tylko obowiązkowy test, sprawdzanie formy sędziów. Teoretycznie, ponieważ te najważniejsze testy czekają ich w każdy weekend, na boiskach piłkarskich – komentuje prezes Delegatury Głogów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

W czwartek Chrobry Głogów pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski

8 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W gronie drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek, cały czas jest pierwszoligowy Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie pomarańczowo-czarni wygrali w Siedlcach 2:1.