Jak bezpiecznie przeżyć święta?

Przed nami Wielkanoc. Wielu z nas spędzi te święta poza domem, odwiedzając rodziny. Zwiększony ruch pojazdów może wpłynąć na podwyższenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach oraz spowodować dodatkowe utrudnienia.

Bezpośrednio przed świętami oraz w ich trakcie głogowscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania pod nazwą „Wielkanoc 2012”. Szczególną uwagę będą zwracać na bezpieczeństwo na drogach. – Nie dajmy się ponieść nerwom oraz pośpiechowi i bezpiecznie dojedźmy na zakupy, do domu i ze świątecznymi odwiedzinami. Pamiętajmy też o właściwym zabezpieczeniu domów i mieszkań, jeśli udajemy się na dłuższy, kilkudniowy odpoczynek. Możemy też poinformować o wyjeździe sąsiadów i poprosić o baczniejszą uwagę – mówi Piotr Stroemich z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Policjanci apelują też o właściwe zachowanie w czasie Lanego Poniedziałku. – Apelujemy do rodziców, aby uświadomiły swoim pociechom, że polewanie wodą przypadkowych przechodniów i pojazdów w ruchu, zrzucanie woreczków z wodą z okien budynków i inne tego typu zachowania to narażenie innych na niebezpieczeństwo – przestrzega Piotr Stroemich. W takich sytuacjach policja będzie reagować stanowczo, kierując sprawy do odpowiednich instytucji, a w przypadku nieletnich dodatkowo powiadamiając szkoły i rodziców. Osoby poszkodowane mogą też dochodzić swoich praw i wyrównania strat na drodze cywilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska „jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.