Wielkanocy posiłek w Klemensie

Chociaż uroczyste śniadanie wielkanocne należy jeść dopiero w niedzielę, to już dzisiaj (5 kwietnia) samotni i bezdomni mieli okazję zjeść ciepły, wielkanocny posiłek. Śniadanie przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy wsparciu oddziału Caritas przy parafii świętego Klemensa.

Dzisiaj (5 kwietnia) w salce przy Kościele pod wezwaniem świętego Klemensa odbyło się śniadanie wielkanocne dla ubogich i bezdomnych. Organizatorami był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz oddział Caritas. Na śniadaniu pojawił się też Przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Koliński, który złożył wszystkim przybyłym wielkanocne życzenia – Jestem po raz pierwszy na tym spotkaniu. Chciałbym złożyć życzenia w imieniu własnym i Rady Miejskiej. Wiem, że to nie zawsze wasza wina, że znajdujecie się w takiej sytuacji. Jesteście może ubodzy materialnie, ale na pewno nie ubodzy sercem. Mam nadzieje, że ta pomoc, którą Rada Miejska i Prezydent przekazują do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jest dobrze realizowana i dzięki temu możemy się spotkać właśnie na takim wspólnym śniadaniu. Życzę Państwu żeby ten okres wielkanocny był dla Państwa jakimś okresem przełomowym. Żeby część z Państwa mogła wrócić do normalnego społeczeństwa, znaleźć pracę. Żebyście znaleźli szczęście i jakieś rozwiązanie w życiu osobistym – mówi Andrzej Koliński, przewodniczący Rady Miasta.

W czasie tegorocznego spotkania wielkanocnego do stołu zasiadło około dwustu osób. Na stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wielkanocnych takich jak żurek, jajka, biała kiełbasa, wędliny i ciasto. – Nie rozgraniczamy swojej pomocy tylko na podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wiem, że na to śniadanie dotarły osoby spoza terenu Głogowa, osoby bezdomne, które są czasowo w przytulisku w Żukowicach. Każdy, kto czuje się ubogi lub jest bezdomny może do nas przyjść na ciepły posiłek – mówi Wiesława Rzewuska, kierownik działu pracy socjalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. MOPS przygotował też paczki żywnościowe dla uczestników śniadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.