Bezpieczny wyjazd na święta

Święta to czas, który większość spędza w gronie rodzinnym. Często wiąże się to z wyjazdami. Policja przewiduje więc wzmożony ruch na drogach. Policjanci przestrzegają o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Wyjazdy na święta mogą rozpocząć się już dzisiaj popołudniu. – Podczas wyjazdów zachowajmy szczególną ostrożność i uwagę na drogach. Dostosujmy prędkość do warunków atmosferycznych oraz ilości użytkowników na drogach. Pamiętajmy, że lepiej dojechać spóźnionym niż uczestniczyć w wypadku drogowym i nie dojechać na miejsce – mówi Piotr Stroemich z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Policjanci przypominają też o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa oraz właściwym zabezpieczaniu dzieci. – Stosujmy foteliki samochodowe oraz podkładki stosowne do wieku oraz wzrostu dziecka – przypomina Piotr Stroemich.  Należy też odpowiednio zabezpieczyć swoje pojazdy na parkingach. Powinniśmy sprawdzić czy zamknęliśmy wszystkie szyby przed opuszczeniem pojazdu. Nie pozostawiajmy w samochodzie żadnych dokumentów i wartościowych rzeczy. Należy też parkować tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.