Co u Ochmana? Wywiad: Łukasz Ochmański

Prezentujemy rozmowę z byłym piłkarzem Chrobrego Głogów – Łukaszem Ochmańskim. Ochman (popularna ksywka Łukasza) przybył do Głogowa z Oławy, gdzie w III lidze kilkukrotnie został królem strzelców. Jego przygoda z Głogowem była krótka, ale wielu mieszkańców naszego miasta zapamiętała go z dobrej strony. Co u Łukasza? Dlaczego nie ma go w Głogowie? Jak sobie radzi? Co z karierą piłkarską? Odpowiedzi prezentujemy poniżej.

Łukasz, nie ma cię w Głogowie już jakiś czas. Czasem zastanawiam się, co robią zawodnicy którzy odchodzą. Jak to jest w twoim przypadku? Co u ciebie?

Ja niestety uciekłem za granice. Pracuje i żyję w Norwegii, jak na razie mogę powiedzieć, że nie żałuję tej decyzji, wszystko układa się super, oby tak dalej.

Jesteś za granicą, z dala od naszego miasta, „otoczki” Chrobrego. Czy utrzymujesz jakiś kontakt ze znajomymi z Głogowa?  

Stronkę odwiedzam regularnie. Oglądam filmiki, zdjęcia, czytam wywiady, wiadomości… Łezka czasami kręci się w oku, w Głogowie spędziłem bardzo miłe chwile swojego życia, poznałem wspaniałych ludzi. Z chłopakami kontaktuję się często drogą Facebooka, więc kontakt jest. Z nowym kapitanem utrzymuję kontakt telefoniczny, z czego bardzo się cieszę.

Wciąż żyjesz Chrobrym. Tylko nieliczni wiedzą co się stało, że opuściłeś ten klub. Wielu do dziś tego nie rozumie, a są też tacy, którzy twierdzą, że brakuje Cię w zespole. Możesz przybliżyć okoliczności twojego rozstania z Chrobrym?

Czasami myślę, że za szybko się poddałem, ale cóż…nie bylem najmłodszy, ile można czekać i okłamywać siebie. Kariery już bym nie zrobił. Pojawiła się okazja wyjazdu za granicę, do pracy. Pomyślałem: „dlaczego nie spróbować?”. Nie chciałem obudzić się za, powiedzmy, 30 lat i mówić do siebie: „przecież mogłem spróbować. Moje rzadkie występy może troszkę pomogły mi w tym. Poznałem sympatyczną dziewczynę, wyjechałem do niej.

Właśnie. Tych występów nie było stosunkowo dużo. A jednak strzelałeś (w lidze 13 bramek), sporo asystowałeś, a wywalczone przez ciebie rzuty karne wielu kibiców pamięta do dziś. Nie uważasz, że trochę cię w Głogowie nie doceniano? 

Nie, nie myślę tak. Przynajmniej tego nie czułem. Zawsze musiałem godzić się z decyzjami trenera. Ale fajnie sie biegało przy ulicy Wita Stwosza, a teraz biegam na obczyźnie. Nie da się żyć bez piłki .

Mam rozumieć, że teraz strzelasz dla kogoś innego?

Sezon zaczyna się tu w kwietniu, więc jeszcze nie mam oficjalnych trafień poza sparingami. Ale mam nadzieje, że będę strzelał.

Śledzisz aktualne poczynania kolegów z Głogowa. Szczerze: myślisz, że jest jakaś szansa na awans do I ligi?

Dla mnie jak najbardziej. Chłopaki spisują się bardzo dobrze. Oczywiście, zdarzają się słabsze mecze, ale tak jest wszędzie. Gdyby nie to, piłka byłaby nudna. Wierzę w nich, że powrócą do historii Głogowa i bedą grali w tej samej lidze co dawniej. Dobrze wiemy, że o zawodnika nie zawsze jest lekko w Głogowie, więc trzymam za nich kciuki. Maja gościa, na którego mowią „awans”, czyli Irka Mamrota. Znakomity trener i człowiek. Wierzę, że wspólnie to osiągną. O atmosferę w szatni sie nie martwię.

Norwegia. Zostajesz tam na dłużej? Czy widzisz jeszcze jakąś szansę dla siebie na powrót do piłki wyczynowej?

Wszystko zaczyna fajnie mi się kręcić z piłeczką w Norwegii. Dostałem propozycję od zespołu występującego w 3 dywizji. Ale chyba nie jestem jeszcze na to gotowy, praktycznie pół roku bez treningu. Pomarańczowe korki mam ze sobą, wiec wierzę, że jeszcze trochę strzelą.

W Głogowie byłeś lubiany. Na pewno wielu naszych czytelników chciałoby cię pozdrowić. Korzystając z okazji robię to za nich. Powiedz, czego powinniśmy ci życzyć?

Chyba zdrowia, to najważniejsze, resztę jakoś udźwignę. Dla was wiosny cudów, czyli awansu. Zostańcie z chłopakami na dobre i na złe. 

Tego ci życzę. Dzięki za rozmowę. Na pewno będziemy w kontakcie. 

Dzięki. Widzimy się już wkrótce na stadionie w Głogowie.

Tagi:,

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Paź
22
pon
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Paź 22@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Paź 22@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 22@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Paź 22@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Paź 22@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
Paź
23
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 23@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Paź 23@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Paź 23@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Paź 23@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 23@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]
20:00 Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Paź 23@20:00 – 22:00
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na próby „Teatru Jednego Mostu”, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 20:00 – 22:00 w sali widowiskowej MOK. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!Podziel[...]
Paź
24
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Paź 24@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!