Sprawcy porwania z zarzutami

Prokuratura Rejonowa w Głogowie skierowała akt oskarżenia przeciwko czterem sprawcom porwania, które miało miejsce w lutym 2012 roku. Mężczyźni w wieku od 18 do 23 lat porwali 28-letniego mieszkańca Polkowic.

23 lutego 2012 roku do Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zgłosił się 28-letni mężczyzna, który twierdził, że został porwany przez czterech mężczyzn.  – Informował o tym sam uprowadzony, który zdołał uwolnić się z rąk porywaczy i uciec z ich samochodu po krótkiej walce i szamotaninie – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Po trzech godzinach od zgłoszenia przestępstwa policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Głogowa. W toku postępowania ustalono, że jeden z mężczyzn był tylko kierowcą.  – Do uprowadzenia doszło, bo jeden z mężczyzn twierdził, że 28-letni mieszkaniec Polkowic sprzedał mu narkotyki o mniejszej wartości. Dług 28-latka miał wynosić 300 złotych. Przy pomocy kolegów ustalił, że mężczyzna będzie przebywać 23 lutego na badaniach w Głogowie – mówi Liliana Łukaszewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Sprawcy porwania zatrzymali 28-latka przed przychodnią i zagrozili mu, żeby wsiadł do ich samochodów i oddał im dług. Mężczyzna dobrowolnie wsiadł do samochodu myśląc, że udadzą się do najbliższego bankomatu. – Jednak mężczyźni pojechali w innym kierunku. W samochodzie bili go i grozili. 28-latek jak tylko zorientował się, że został porwany przez czterech mieszkańców Głogowa, zaczął się bronić. Ugodził też nożem 18-letniego porywacza – tłumaczy Liliana Łukaszewicz.

Czterem porywaczom za swój czyn grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Osobne postępowanie toczy się w sprawie 28-letniego mieszkańca Polkowic w sprawie ugodzenia nożem jednego z porywaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska „jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.