Otworzyli drzwi Ekonomika

Dzisiaj (12 kwietnia) odbyły się drzwi otwarte w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie. Gimnazjaliści mogli zwiedzić cały główny budynek szkoły przy ulicy Karola Miarki oraz budynek warsztatowy przy ulicy Jedności Robotniczej.

Przed uczniami szkół gimnazjalnych trudny wybór. Młodzież będzie musiała wybrać, do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej chcą uczęszczać. Z tej okazji szkoły otwierają swoje drzwi, żeby ułatwić gimnazjalistom wybór. Dzisiaj (12 kwietnia) uczniowie szkół gimnazjalnych mogli zwiedzić Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie. – Ekonomik pokazuje dzisiaj umiejętności uczniów, które w nich kształcimy. Mamy próbkę możliwości naszych kucharzy, pokazujemy też inne działania gdzie nasi uczniowie zdobywają wiedze. Liczmy na to, że uczniowie docenią te możliwości, które daje im szkoła o nachyleniu zawodowym – mówi Alicja Szpunar, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Na gimnazjalistów czekały też różne atrakcje. – Pokazujemy uczniom w jakich warunkach pracujemy i czego mogą się spodziewać, jeśli chodzi o kształcenie zawodowe. Oczywiście jest również atrakcja dla uczniów w postaci konkursów, które mają miejsce w różnych salach. Jest też możliwość zrobienia sobie zdjęcia na fotelu dyrektora – dodaje Alicja Szpunar.  Gimnazjaliści chętnie “buszowali” po salach lekcyjny i poznawali potencjalną, nową szkołę – Przyszliśmy zobaczyć szkołę, czy jest fajna atmosfera i nauczyciele – mówi Roger z Gimnazjum numer 3.  – Jestem zainteresowany kierunkiem technik ekonomista. Wydaje mi się, że jest zapotrzebowanie na tej zawód, że potrzebne są nie tylko zawody typowo samochodowe i budowlane, ale też takie bardziej biurowe – mówi Piotr z Gimnazjum numer 3. – Jestem zainteresowana kierunkiem hotelarstwa. Przyszłam zobaczyć jak wygląda ta szkoła – mówi Magdalena z Gimnazjum numer 5. – Chciałam się dowiedzieć czegoś więcej. Na razie wrażenia mam pozytywne. Myślę o kierunku technik ekonomista – mówi Ania z Gimnazjum w Przedmościu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.