Pechowy 13 w piątek?

Dzisiaj (13 kwietnia) przypada data, której większość się boi, czyli 13 w piątek. Jednak czy naprawdę ten dzień jest taki pechowy? O to zapytaliśmy mieszkańców Głogowa.

Według przesądów dzisiejszy dzień (13 w piątek) uznawany jest za pechowy. W tym dniu trzeba uważać, bo mogą nas spotkać nieprzyjemne i pechowe sytuacje. Feralność tej daty najprawdopodobniej bierze się z tego, że 13 października 1307 roku aresztowano Templariuszy, kłamliwie oskarżonych przez króla Francji, Filipa IV. Jednak nie wszyscy wierzą w pechowość trzynastego w piątek. – Jeszcze mnie dzisiaj nic pechowego nie spotkało i mam nadzieję, że tak zostanie – mówi pan Przemysław. – Nie wierzę ani w trzynasty piątek, ani w czarnego kota, czy inne śmieszne przesądy. Trzeba twardo stąpać po ziemi, a nawet gdyby coś mnie dzisiaj spotkało pechowego to nie sądzę, żeby miało to cokolwiek wspólnego z datą w kalendarzu – mówi pan Artur. Nie wierzę w przesądy. Dla mnie to dzień jak każdy inny – mówi pani Beata. Są też tacy, którzy uważają dzisiaj na każdy swój ruch. – Coś w tym jest, bo od rana prześladuje mnie pech. Przy śniadaniu zbiłam kubek, a w pracy miałam małe starcie z szefem – mówi pani Marta. Jeszcze mi się nic pechowego nie przytrafiło, ale boję się każdego trzynastego w piątek – mówi pani Karolina.

Kolejny trzynasty piątek w tym roku wypadnie 13 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.