Koncert SOUNDRISE “Niemen Nieznany”

POLECAMY: Koncert zespołu SOUNDRISE “Niemen Nieznany” w Głogowie. Piątek 20.04.2012 w klubie Freedom w Głogowie.

2012-04-20 (piątek) 20:00
Głogów @FREEDOM Music Club (ul. Gołębia 2)
Drzwi: 10/15 PLN

Wydarzenie na Facebooku

Przekonaj się jak brzmi
uwspółcześniona muzyka Czesława Niemena

Niemen Nieznany to unikalny na skalę ogólnopolską projekt zespołu Soundrise. Zespół w swoich interpretacjach utworów Niemena poszedł znacznie dalej niż inni polscy artyści interpretujący dorobek artysty.

Soundrise “przekłada” twórczość Czesława Niemena na język dzisiejszej muzyki. Jak mówią sami muzycy: “Staramy się przedstawić muzykę Niemena w wersji uwspółcześnionej, aby ludzie naszego pokolenia zainteresowali się twórczością Wielkiego Artysty, znanego im głównie z opowiadań rodziców”.

Ponadto Soundrise nie ogranicza się do interpretacji jedynie najbardziej znanych kompozycji. Zespół bardzo mocno zagłębił się w późniejszy okres twórczości artysty – mniej znany, lecz o wiele bardziej progresywny. Na płycie Niemen Nieznany znajdą się utwory takie jak Pieśń Wernyhory, Moja Ojczyzna, Sieroctwo, Moja Piosnka czy…Jednego Serca.

Co o zespole Soundrise mówią osoby najbardziej kompetentnych w zakresie Niemenowskiej spuścizny? :

“Myślę, że gdyby Czesław Niemen żył, to zechciałby zaangażować tych ambitnych pasjonatów do swojego zespołu. To chyba najpoważniejsza jak dotąd nowa propozycja twórczego rozwinięcia Niemenowskiej spuścizny”.

Paweł Brodowski
redaktor naczelny “Jazz Forum”,
przed laty członek zespołu  Niemen & Akwarele

“(…)Okazuje się jednak, że z tej skarbnicy czerpią z powodzeniem przede wszystkim wykonawcy młodzi – w szczególności laureaci słupskiego festiwalu – że to oni – bez kompleksów, ale w sposób co najmniej interesujący, a wielokrotnie wręcz intuicyjnie odkrywczy, potrafią rozpalić emocje i wskrzesić niepowtarzalny klimat koncertów pierwowzoru(…)”

Roman Radoszewski
autor biografii Czesława Niemena

“Choć składa się z młodych ludzi, jest już niezwykle ciekawie ukształtowaną formacją muzyczną, tworzącą wartości artystyczne, których nie można ignorować”.

Tomasz Jaśkiewicz
gitarzysta, członek: “Niemen i Akwarele”,
“Niemen Enigmatic”, “Grupa Niemen”

Soundrise:
Asia Pieczykolan – Wokal
Marcin Kużdowicz – Gitara
Szymon Orchowski – Instrumenty klawiszowe
Kuba Wojciechowski – Bas
Bogusz Stępak – Perkusja

Linki:
www.soundriseproject.com
www.myspace.com/soundriseproject
www.facebook.com/SoundRisePL
www.youtube.com/user/Soundriseproject

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Historia Polski sprzed 151 lat na wystawie w głogowskiej PWSZ

Historię Polski sprzed 151 lat mozna ogladać w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Dokumenty, fotografie i informacje o Powstaniu Styczniowym prezentowane sa na 15 planszach. Wystawa będzie mozna oglądac do 14 lutego, natomiast 11 lutego specjalną prelekcję na temat powstania wygłosi głogowski historyk Lezszek Łuka.

Walentynkowy One Bilion Rising po raz czwarty w Głogowie

Było wiele kampanii społecznych organizowanych po to, aby uświadomić ludziom istnienie danego problemu lub by przedstawić im alternatywny sposób działania. Były medialne akcje ostrzegające o zagrożeniach w ruchu drogowym, czy zachęcanie, aby czytać dzieciom książki. One Bilion Rising zwraca uwagę na zupełnie inny problem i co ważne, nie jest gdzieś w mediach, ale dzieje się tu i teraz.

Z Boiska na Stadion- Młodzi głogowianie po raz pierwszy zagrają na stadionie przy Wita Stwosza

Mistrzowskie emocje piłkarskie rozpoczynają się już jutro. Przed telewizorami i na stadionach kibice będą oglądać zmagania najlepszych drużyn w piłce nożnej.  Nim jednak Ci znani dziś i uwielbiani zawodnicy weszli na murawę najbardziej prestiżowych, światowych boisk, grali w piłkę na własnym podwórku. To właśnie tak, z dala od blasku fleszy rodzą się prawdziwe talenty. W środę, 20 czerwca o godzinie 16.00 w Głogowie Z Boiska na Stadion wyjdą po raz pierwszy zdolni i młodzi głogowianie, którzy uczestniczyli w tegorocznym projekcie Trener Osiedlowy. I kto wie,być może za kilka lat to właśnie któryś z tych chłopaków będzie reprezentował barwy biało-czerwone na wielkich Mistrzostwach…

Podróżnik i pisarka będą gośćmi głogowskiej biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza głogowian na kolejne spotkania z ciekawymi ludźmi. Wśród zaproszonych gości będzie Piotr Kowalczyk, podróżnik, kolekcjoner i geograf, który 25 lutego, opowie o swojej wyprawie na północ oraz o swoich skandynawskich inspiracjach. Tydzień później będzie można porozmawiać z pisarką i malarką Romą Ligocką, która jest autorką wielu książek. Jej ostatnia powieść pt. “Dobre dziecko” ukazała się pod koniec 2012 roku.