Wojsko otworzyło swoje bramy

Bramy jednostki wojskowej w Głogowie na co dzień są zamknięte dla mieszkańców Głogowa. Jednak dzisiaj (16 kwietnia) mieszkańcy mieli możliwość zobaczyć jak wygląda praca w wojsku. Największym zainteresowaniem dzień otwarty cieszył się wśród dzieci.

Dzisiaj (16 kwietnia) o godzinie 9.00 jednostka wojskowa w Głogowie otworzyła swoje bramy. Dni otwarte zostały zorganizowane z okazji Dnia Sapera. Najliczniej przybyły dzieci, które z zaciekawieniem przyglądały się maszynom wystawionym na placu. – Dni otwarte są bardzo fajne, na co dzień nie mam możliwości zobaczenia jak wygląda praca wojska – mówi dziewięcioletnia Sandra. – Zobaczyłam różne pojazdy, ja nie interesuje się wojskiem, ale byłam ciekawa jak wygląda wojsko. mówi dziesięcioletnia Zosia. – Myślałem, że będzie trochę więcej czołgów, ale i tak jest fajnie. Bardzo lubię wojsko i cieszę się, że mogłem tu przyjechać – mówi dziesięcioletni Fabian. – Pierwszy raz jestem w wojsku i cieszę się, bo zobaczyłem dużo ciekawych rzeczy. Bardzo podoba mi się amfibia. Zaskoczył mnie ten taki jakby spychacz. Mój wujek tutaj służył kiedyś i trochę mi opowiadał, ale teraz mogłem wszystko zobaczyć sam. W przyszłości chcę być żołnierzem – mówi dziewięcioletni Marcel.

Mieszkańcy Głogowa mieli okazję zobaczyć pojazdy, które są wykorzystywane dla użytku głogowskiego 4. Batalionu Inżynieryjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.