Będą zbierać krew

Już w najbliższą sobotę (21 kwietnia) na rynku Starego Miasta w Głogowie odbędzie się otwarcie sezonu motocyklowego. W tym czasie odbędzie się też zbiórka krwi.

Motoserce to akcja organizowana przez klub motocyklowy GREMIUM MC Głogów, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Miejski Ośrodek Kultury. W tym roku w Głogowie odbędzie się czwarta ogólnopolska akcja zbierania krwi dla dzieci – krew darem życia. Mieszkańcy Głogowa będą mogli oddawać krew od godziny 11.00 do 15.00 na rynku Starego Miasta. W programie imprezy przewidziana jest też parada motocyklistów, poświęcenie motocykli, pokaz ratownictwa medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogowie oraz program artystyczny przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. W programie artystycznym będzie można zobaczyć między innymi występ Sekcji Rozwoju Talentów Muzycznych, Studium Wokalnego Piosenki Estradowej oraz zespół 4MKa. Jednak najważniejsza będzie zbiórka krwi. W ubiegłym roku podczas akcji udało się zebrać 35 litrów krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.