Uważaj na prędkość

Dzisiaj (20 kwietnia) głogowscy policjanci prowadzą działania pod nazwą “Prędkość”. Kierowcy na drogach częściej niż zwykle mogą spotkać się z kontrolą radarową. W działaniach wykorzystywane jest również nowoczesne urządzenie do badania trzeźwości.

Akcja “Prędkość” jest przeprowadzana dzisiaj (20 kwietnia) od godzin rannych do zmierzchu. Policjanci kontrolują przede wszystkim pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość. – Jest to jedno z najpoważniejszych wykroczeń i bardzo często przyczyna tragedii na drodze. Prowadzone od godziny 6.00 do 22.00 działania koncentrują się głównie na eliminacji kierowców przekraczających prędkość. Ważnym elementem jest również kontrola trzeźwości kierujących oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa- mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Policjanci przypominają też, że stosowanie się do przepisów ruchu drogowego jest również miarą kultury jazdy kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.