Zachęcali do nauki języka francuskiego

Dzisiaj (20 kwietnia) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się Frankofonia. Impreza organizowane jest już po raz piąty.

Głogowska Frankofonia powstała, żeby zachęcić młodzież do nauki języka francuskiego. Organizatorami imprezy są I, II i III Liceum Ogólnokształcące. Dzisiaj (20 kwietnia) odbył się quiz wiedzy o Francji. Młodzież miała też okazję obejrzeć francuski film – “Nic do ocalenia”. Odbył się też przegląd twórczości uczniów, którzy zaprezentowali piosenki i wiersze, a wszystko to oczywiście w języku francuskim.

W tym roku impreza została zorganizowana po raz piąty. – Jest duże zainteresowanie Frankofonią, wnioskuję to już po quizie wiedzy o Francji, w którym wzięło udział około czterdziestu uczestników. Po pracach plastycznych, jakie do nas wpływają wnioskuję, że zainteresowanie jest duże, a nawet z roku na rok rosnące. To nas bardzo cieszy, bo chcemy wypromować ten język wśród młodych mieszkańców Głogowa tak, żeby mogli wybierać ten język jako swój język edukacji – mówi Krzysztof Jeleń, nauczyciel języka francuskiego i jeden z organizatorów Frankofoni. Okazuje się, że coraz więcej młodych mieszkańców Głogowa decyduje się na naukę właśnie tego języka. – Wiemy, że dwa głogowskie gimnazja chcą wprowadzić, w ramach poszerzenia oferty edukacyjnej, język francuski, więc sądzę, że do maja takie grupy mogą się ukonstytuować. To nas bardzo cieszy, bo potem będzie ciągłość w liceach – dodaje Krzysztof Jeleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.