Tanie paliwo z traktora

W ubiegły piątek (20 kwietnia) policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Pęcław. Mężczyzna przewoził w swoim samochodzie ponad 100 litrów skradzionego oleju napędowego.

Do zatrzymania doszło w ubiegły piątek (20 kwietnia) w godzinach rannych. W samochodzie VW Golf kierowanym przez 59-latka, policjanci ujawnili plastikowe pojemniki z olejem napędowy. – Mężczyzna paliwo to kupował regularnie od traktorzystów zatrudnionych w jednym z gospodarstwa rolnych na terenie powiatu głogowskiego – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. W sprawie zatrzymano również trzech traktorzystów. Mężczyźni w wieku 49, 54 i 55 lat są mieszkańcami powiatu głogowskiego. Wszyscy przyznali się do kradzieży oleju napędowego. – Wyjaśnili, że sprzedawali go dalej po trzy złote za litr. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży paliwa w ilości ponad 400 litrów, którego wartość wynosi nie mniej niż 2300 złotych – tłumaczy Bogdan Kaleta. Proceder trwał kilka miesięcy i straty mogą być znacznie większe. Zatrzymany został również 29-letni mieszkaniec gminy Grębocice podejrzany o zakup paliwa od traktorzystów. Policjanci w dalszym ciągu ustalają, jaki był rozmiar tego procederu. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Osoby, które kupowały paliwo usłyszą zarzut paserstwa, który zagrożony jest taką samą karą jak kradzież.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska „jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.